Laser frakcyjny na zmarszczki na twarzy FOTONA 4D

FOTONA 4D- endolifting twarzy

W Szykownych Polkach Endolifting 4D® laserowy lifting twarzy wykonujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie laserze na świecie. To pierwsze urządzenie, które zagęszcza skórę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz jamy ustnej.

Dzięki endoliftingowi osiągamy silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy.

Endolifting 4D to innowacyjny laserowy lifting twarzy opierający się na połączeniu czterech procedur zabiegowych w jednej terapii. Odmładza tkanki na wszystkich poziomach- od największych włókien podporowych skóry po powierzchniowe warstwy naskórka.

 1. EndoLifting® – odbywa się wewnątrz jamy ustnej (skanowane są wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górna i dolna część ust). Nieablacyjne działanie lasera powoduje delikatne podgrzanie tkanek pobudzające kurczenie włókien kolagenowych. Endolifting zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki.
 1. FRAC3®- nieablacyjne odmładzanie w głębszych warstwach skóry. Frakcyjny efekt 3D tworzy głęboko w skórze punkty termiczne, które silnie stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych.
 1. Piano– procedura, która wykorzystuje ultra-długi impuls lasera Nd:Yag do napięcia dużych powierzchni skóry. Lifting termiczny jest bardzo intensywny, a energia dociera aż do tkanki podskórnej. Poprawia jakość i kondycję skóry.
 1. Superfacial™- peeling laserowy, czyli tzw. zimna ablacja za pomocą lasera Er:Yag. Zabieg ma na celu poprawić teksturę naskórka, wygładzić ją, zmniejszyć rozszerzone pory i znormalizować pracę gruczołów łojowych.

WSKAZANIA do Endoliftingu 4D®

-utrata elastyczności i jędrności skóry

-bruzdy nosowo-wargowe

-linie marionetki, zmarszczki wokół ust

-niedoskonałości, rozszerzone pory

-zmęczona skóra twarzy

EFEKTY ZABIEGU:

-wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (efekt porównywany do zastosowania wypełniaczy)

-wygładzenie skóry

-poprawa zagęszczenia skóry

-zwiększenie napięcia i elastyczności

-pogrubienie cienkiej skóry

-ogólna poprawa kondycji skóry

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg rozpoczynamy od liftingu jamy ustnej, następnie powierzchni skóry. Każda z procedur trwa ok. 20-30 minut, pełen endolifting to ok. 2 godziny.

ZALECENIA POZABIEGOWE:

Po zabiegu występuje zaczerwienienie o średnim lub intensywnym nasileniu, co zależy od typu skóry pacjenta oraz zastosowanych paramentrów. W okresie występowania rumienia odradzamy stosowanie makijażu. Zalecamy natomiast stosowanie specjalnych preparatów natłuszczających i nawilżających. Po ok. 3 dniach rozpocznie się proces złuszczania, którego w żaden sposób nie należy przyspieszać. Niewskazane jest wykonywanie peelingów, masaży, odradzamy samodzielnie odrywanie fragmentów złuszczającego się naskórka. Twarz należy także chronić przed promieniowaniem UV za pomocą kremów z najwyższym faktorem (50 SPF). Rekonwalescencja po zabiegu trwa z reguły 3-7 dni.

REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW:

Już jeden zabieg daje satysfakcjonujące efekty. Cera ma równy kolor, jest rozjaśniona. Ostateczny efekt zwiększenia napięcia skóry, spłycenia zmarszczek widoczny jest po ok. 3-6 miesiącach od zabiegu.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest bezbolesny. Do zabiegu używa się specjalnej chłodziarki, która eliminuje dyskomfort podczas zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA:

-ciąża

-okres karmienia piersią

-świeża opalenizna (1 miesiąc)

-leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny)

-zioła światłouczulające, takie jak dziurawiec, nagietek, należy odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem

-aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)

-czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)

-skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

-stosowanie sterydów (doustnie lub w formie kremu)

-stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy

-peelingi chemiczne (na 4 tyg. przed zabiegiem)

-depilacja woskiem na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi

-bielactwo

-stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

-epilepsja

-choroba nowotworowa

-rozrusznik serca

-choroby hormonalne

-bardzo sucha i wrażliwa skóra

-czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)

-spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

Endolifting twarzy procedura 4D – na czym polega zabieg odmładzający laserem Fotona?

Klinika Szykowne Polki w Wałbrzychu zaprasza na lifting wykonywany z użyciem innowacyjnego lasera Fotona. Zabiegi na twarz składają się z czterech całkowicie bezpiecznych, nieinwazyjnych procedur, które powodują rewitalizację tkanek we wszystkich warstwach – od naskórka, po najgłębsze włókna podporowe. Cena zabiegów laserowych na twarz jest relatywnie niewysoka, ponieważ efekty stają się widoczne już po jednej sesji!

Wskazania do zabiegów laserowych na twarz

Laser frakcyjny Fotona stymuluje produkcję kolagenu na całej grubości tkanek, dzięki czemu następuje silne ujędrnienie skóry i efekt redukcji zmarszczek bez użycia wypełniaczy. Działanie urządzenia nie ogranicza się do usuwania problemów estetycznych. Zabiegi natwarz laserem frakcyjnym skutecznie niwelują zmiany trądzikowe i pozostające po nich blizny oraz przebarwienia. Laser Fotona skuteczny jest także w trwałej redukcji zbędnego owłosienia. Wskazania do endoliftingu 4D:

 • wiotka, pozbawiona elastyczności skóra,

 • zmarszczki mimiczne,

 • linie marionetki (bruzdy grawitacyjne),

 • zmarszczki pod oczami (tzw. kurze łapki),

 • rozszerzone pory,

 • cera naczynkowa,

 • nierówny koloryt skóry,

 • opadający owal twarzy.

Jak przygotować się do zabiegu laserem frakcyjnym?

Zabiegi laserowe na odsłoniętych partiach ciała wykonuje się poza sezonem letnim, ponieważ pod wpływem działania intensywnego promieniowania UV na podrażnionej skórze mogą powstać przebarwienia. Przed zabiegiem twarz musi być oczyszczona i – w przypadku mężczyzn – ogolona. Przed endoliftingiem zaleca się także umycie zębów. Zabiegi na twarz nie wymagają znieczulenia, ponieważ dyskomfort niweluje chłodzenie skóry za pomocą strumienia zimnego powietrza. Pacjent musi jedynie osłonić oczy okularami ochronnymi.

Przebieg liftingu twarzy laserem Fotona 4D

Zabieg laserem Fotona składa się z czterech półgodzinnych procedur. Rozpoczyna się EndoLiftingiem, wykonywanym wewnątrz jamy ustnej. Fale lasera Er:Yag powodują delikatne podgrzanie tkanek, co pobudza kurczenie się włókien kolagenowych. W efekcie następuje zwiększenie napięcia policzków i wygładzenie zmarszczek w okolicach ust, m.in. bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki. Kolejnym etapem jest FRAC3, podczas którego działa się od zewnątrz na najgłębsze warstwy skóry. Odpowiedniej długości fala lasera Nd:Yag tworzy w nich punkty termiczne stymulujące produkcję kolagenu. Trzecia procedura to Piano – głęboki termolifting z użyciem impulsu lasera Nd:Yag. Powoduje on napięcie dużych powierzchni skóry, dzięki temu uzyskujemy efekt liftingu. Ostatnim etapem jest Superfacial – peeling z użyciem lasera Er:Yag. Wpływa on korzystnie na stan naskórka – wygładza go, zwęża rozszerzone pory, normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny inicjuje naturalne procesy rewitalizacji skóry, więc na ostateczny efekt zabiegu trzeba poczekać 3 do 6 miesięcy. Jednak już po kilku dniach rekonwalescencji pacjenci mogą cieszyć się pierwszymi widocznymi zmianami. Odziaływanie laserem na zmarszczki powoduje ich znaczne spłycenie. Skóra twarzy staje się bardziej napięta i jędrna, cera zyskuje blask i równy koloryt.

Zapisz się do Newslettera​

© 2019 Klinika Szykowne Polki • Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign