Makijaż permanentny brwi

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Makijaż permanentny brwi jest formą tatuażu, który daje nam możliwość korekty łuku brwiowego. W zależności od metody jaką zostaje wykonany zabieg możemy optycznie zagęścić brwi, skorygować kształt czy nawet je dobudować. Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem i polega na wprowadzeniu barwnika w głąb skóry za pomocą igły.

PROCES GOJENIA

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta. Mogą pojawić się strupki oraz łuszczenie. Po zabiegu nie należy skóry trzeć, drapać, skubać, myć mydłem. Okolicę brwi należy natłuszczać i nawilżać. Całkowity proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3-4 tygodniach od zabiegu konieczna jest jego korekta, ponieważ po 3 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się wyłuszczać co skutkuje utratą pigmentu. W skórze zostaje więc ok 40-50 % pigmentu, który zaaplikowaliśmy. Druga wizyta jest już wliczona w cenę zabiegu. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi  przez okres 2 tygodni należy zrezygnować z solarium, przebywania na słońcu, sauny, basenu.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze od kilku miesięcy do kliku lat. Jest to uzależnione od  metody, rodzaju pigmentu, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków oraz rodzaju cery.

TECHNIKI WYKONANIA

W Szykownych Polkach oferujemy kilka technik wykonania makijażu permanentnego brwi:

Metoda włoskowa

Polega na rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki oraz pojedynczej igły. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzupełnić ubytki oraz nadać naturalny kształt brwi.

Metoda cieniowania (ombre, pudrowa)

Polega na zabarwianiu naturalnego łuku brwiowego. Wykorzystywana najczęściej w celu zagęszczenia brwi oraz nadania pożądanego kształtu. Uzyskujemy efekt cieniowania od koloru mocniejszego po delikatniejszy.

Metoda wypełnienia

Należy do najbardziej trwałych, ze względu na dużą ilość używanego barwnika. Brew jest mocno nasycona, kontur mocno zarysowany

PRZECIWWSKAZANIA:

-infekcje

-opryszczka

-ciąża i okres karmienia piersią

-choroby nowotworowe

– leki sterydowe

-leki rozrzedzające krew

-odżywki na porost brwi

-cukrzyca

-botox

-łuszczyca

-plastyka powiek

-opalenizna

-planowany urlop w pełnym słońcu

Spektakularny i praktyczny makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to zabieg służący korekcie łuku brwiowego. Polega na wykonaniu swego rodzaju permanentnego tatuażu, dzięki któremu przez wiele miesięcy można cieszyć się perfekcyjnymi brwiami, nie poświęcając na to czasu przy codziennym makijażu.

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny brwi wykonuje się metodą podobną do tej, którą stosuje się przy tworzeniu tatuażu. Zabieg na niezwykle delikatnej partii twarzy przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu. Z pomocą specjalnej igły barwnik wprowadza się w głąb skóry, uzyskując efekt jej przyciemnienia, co imituje gęste brwi. Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona i opuchnięta. W trwającym około 2 tygodnie procesie gojenia pojawić się mogą takie objawy, jak swędzenie, łuszczenie się naskórka. Dla utrwalenia efektów zabiegu, należy powtórzyć go po około miesiącu.

Metody wykonywania makijażu permanentnego w klinice Szykowne Polki

Istnieje kilka sposobów na wykonanie makijażu permanentnego brwi. Klinika medycyny estetycznej Szykowne Polki w Wałbrzychu stosuje m.in. metodę włoskową, która polega na rysowaniu w polu łuku brwiowego pojedynczych włosków. Ta precyzyjna technika pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnego efektu. Pomocna jest zwłaszcza wówczas, gdy Klientce zależy na uzupełnieniu ubytków. Inną metodą jest cieniowanie (metoda pudrowa). W tym przypadku zabarwia się cały łuk brwiowy, cieniując go od najmocniejszego koloru przy nasadzie nosa, po najjaśniejsze końce. Ta technika służy wizualnemu zagęszczeniu brwi i delikatnej regulacji ich kształtu. Klientki, które chcą uzyskać bardziej wyrazisty efekt, mogą skorzystać z metody wypełnienia. Brew jest wówczas mocno nasycona pigmentem i można w dowolny sposób wymodelować jej linię.

Jak długo można się cieszyć efektem makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny brwi utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Czas ten uzależniony jest od metody, jaką wykonany został zabieg, a także od typu cery Klientki i jej ogólnego stanu zdrowia.

Zapisz się do Newslettera​

© 2019 Klinika Szykowne Polki • Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign