Laserowe usuwanie przebarwień

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia pojawiają się na twarzy i ciele pod wpływem słońca, a im większa ekspozycja na promieniowanie UV, tym większa podatność na ich powstawanie. Dzięki technologii laserowej uzyskujemy maksymalne efekty rozjaśnienia przebarwień i wyrównania kolorytu przy minimalnej głębokości penetracji i zredukowanej inwazyjności dla pacjenta. Wiązka laserowa emitowana przez laser erbowo-yagowy FOTONA® pochłaniana jest przez chromofor skóry, po czym dochodzi tam do procesu fototermolizy. Melanina, czyli barwnik skumulowany w przebarwieniu, zostaje skoagulowany. Przez ok. 2 tygodnie przebarwienie będzie zanikać, po tym czasie możemy ocenić efektywność zabiegu.

WSKAZANIA:

-plamy posłoneczne i soczewicowate na twarzy, dekolcie, dłoniach, przedramionach

-przebarwienia związane z fotostarzeniem

-melasma (ostuda)

-piegi

-przebarwienia pozapalne, polekowe

EFEKTY:

-redukcja istniejących przebarwień na twarzy i ciele

-wyrównanie kolorytu skóry

REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW:

Zalecamy serię 3-5 zabiegów powtarzanych co miesiąc. Efekty zabiegu oceniamy po ok. 2 tygodniach.

PRZECIWWSKAZANIA:

-ciąża i karmienie piersią

-epilepsja

-choroba nowotworowa

-infekcje bakteryjne i wirusowe

– świeża opalenizna

-skłonność do przebarwień lub bliznowców

-bielactwo

-aktywna faza łuszczycy

-stany zapalne, choroby wirusowe lub bakteryjne w miejscu zabiegu

-stosowanie ziół fotouczulających np. nagietek, rumianek, dziurawiec (odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem)

-stosowanie leków fotouczulających

-peelingi chemiczne

-spożywanie alkoholu na dobę przez zabiegiem

-stosowanie kremów z retinolem (witaminą A)

-stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy

Zauważyłaś zmiany na swojej skórze?

Może dotyczyć Cię problem przebarwień. Powstają one na skutek działania słońca, a dokładniej – promieniowania UV. Opalanie, częsta ekspozycja na słońce oraz korzystanie z solarium znacznie zwiększają podatność na powstawanie przebarwień. Jednak u niektórych z nas nawet sporadyczne korzystanie z kąpieli słonecznych jest powodem znacznego zwiększenia produkcji melaniny, czyli barwnika w naszej skórze. Jeśli chciałabyś przywrócić swój dawny wygląd i pozbyć się nieestetycznych zmian, zapraszamy Cię do Kliniki Szykowne Polki. Poznaj bliżej laser na przebarwienia, umów się na zabieg i ciesz się zdrową i piękną skórą!

Laser na przebarwienia – Wałbrzych

Korzystając z dobrodziejstw zabiegów w naszej Klinice, możesz odzyskać piękny wygląd swojej skóry bez bólu i wyrzeczeń. Najnowocześniejsza technologia laserowa umożliwia uzyskanie maksymalnych efektów rozjaśnienia i zredukowania przebarwień, minimalizując jednocześnie inwazyjność zabiegu i dyskomfort pacjentki. Stosowany przez nas laser erbowo-yagowy Fotona® pozwala na przeprowadzenie kuracji, której efekt widoczny jest po około dwóch tygodniach.

Jak działa laser na przebarwienia?

Podczas zabiegu stosowany przez nas laser na przebarwienia Fotona ® wysyła w kierunku skóry wiązkę laserową, która następnie pochłaniana jest przez jej chromofory. Zachodzi proces fototermolizy, na skutek którego skoagulowana zostaje melanina, skumulowana w nadmiarze w miejscu przebarwienia. Będzie ono zanikać następnie przez okres około dwóch tygodni i po tym czasie można już zauważyć i ocenić efekty zabiegu.

Bezbolesne usuwanie przebarwień – Wałbrzych

Laser na przebarwienia jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli dostrzegasz, że Twoją twarz pokrywają plamy posłoneczne i soczewicowate. Mogą być one umiejscowione także na dekolcie, szyi, ramionach lub dłoniach. Zabieg usuwania laserowego poradzi sobie także z przebarwieniami związanymi z fotostarzeniem, melasmą, rozjaśni piegi i wszelkie zmiany pozapalne i polekowe.
Aby uzyskać jak najbardziej zadowalający, pełny efekt rozjaśnienia zmian, rekomendujemy serię 3-5 zabiegów, powtarzanych regularnie co miesiąc.

Przeciwwskazania do zabiegu

Usuwanie przebarwień laserem jest niezwykle skuteczną i polecaną metodą redukcji niechcianych zmian, nie może być jednak stosowana w każdym przypadku. Nie powinnaś decydować się na laserową kurację, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zażywałaś retinoidy doustne. Jeżeli cierpisz na epilepsję, chorobę nowotworową, bielactwo, jesteś w trakcie infekcji bakteryjnej lub wirusowej lub w aktywnej fazie łuszczycy – również nie poddawaj się zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest także nadmierna skłonność do przebarwień i bliznowców, świeża opalenizna i każdy stan zapalny lub zmiana w miejscu zabiegu. Przed zabiegiem odstaw na minimum 2 tygodnie stosowanie ziół fotouczulających, takich jak nagietek, rumianek czy dziurawiec oraz kremy z retinolem. Pamiętaj, aby nie spożywać alkoholu 24 godziny przed zabiegiem.

Zapisz się do Newslettera​

© 2019 Klinika Szykowne Polki • Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign