Jak przygotować swoją skórę na lato?

O skórę powinniśmy troszczyć się cały rok. Lato to jednak szczególny czas. Ciało odsłaniamy bardziej niż o jakiejkolwiek innej porze, więc skóra narażona jest na działanie szkodliwych dla niej czynników. Jednocześnie w tym okresie szczególnie zależy nam na tym, by prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie – właśnie dlatego, że skąpa odzież nie przykrywa niedoskonałości cery i sylwetki. Z powyższych względów warto przygotować skórę do lata z wyjątkową troską o jej stan.

Zabezpieczenie skóry przed działaniem czynników zewnętrznych

Przed nadejściem lata skóra potrzebuje gruntownego nawilżenia, aby była odporna na działanie wysuszających ją czynników – słońca, wiatru, słonej wody, wysokiej temperatury. Pielęgnację trzeba zacząć od usunięcia martwych komórek naskórka, który w trakcie zimy staje się grubszy. W tym celu można skorzystać z usług gabinetu medycyny estetycznej i wykonać złuszczający peeling. Kolejne zabiegi, którym warto się poddać, to mezoterapia czy infuzja tlenowa, dzięki którym skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, zyskuje na gęstości i nawilżeniu. Jej kondycji posłuży także spożywanie dużej ilości wody i stosowanie nawilżających kosmetyków. Od pierwszych wiosennych, ciepłych dni przed każdą ekspozycją na promieniowanie słoneczne należy pamiętać o zabezpieczaniu odsłoniętych partii ciała preparatem z filtrami UVA i UVB. Zapobiega to fotostarzeniu się skóry, a przede wszystkim chroni przed jej niebezpiecznymi chorobami.

Lifting twarzy i modelowanie sylwetki przed urlopem

Każdy z nas chce się dobrze prezentować podczas letniego wypoczynku. Jak zlikwidować worki pod oczami, wygładzić zmarszczki i pozbyć się zbędnego tłuszczyku w talii? I w tym przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. O zabiegach korygujących niedoskonałości urody warto pomyśleć odpowiednio wcześnie – nie można wykonywać ich w ostatniej chwili przed urlopem, ponieważ po wielu z nich niewskazana jest ekspozycja skóry na słońce. Już wczesną wiosną warto zafundować sobie laser na zmarszczki albo zabieg z fibryną bogatopłytkową, by usunąć z twarzy oznaki zmęczenia i upływającego czasu. Modelowaniu sylwetki posłuży oczywiście aktywność fizyczna i dieta, ale warto też skorzystać z takich nowoczesnych, nieinwazyjnych metod, jak ICOONE czy lipoliza iniekcyjna. Ułatwią one redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnią skórę, zredukują nieestetyczny cellulit. Tak przygotowani na lato możemy bez skrępowania prezentować się w strojach plażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *