Worki pod oczami — jak je zredukować?

Jak zlikwidować worki pod oczami? To pytanie, które zadaje sobie bardzo wiele osób, i to nie tylko tych w wieku 40+. Opuchlizna, cienie, a także worki pod oczami to przypadłość, która może pojawić się zdecydowanie wcześniej, nawet u ludzi bardzo młodych. Sprzyjają temu zarówno niektóre schorzenia, jak i uwarunkowania genetyczne, w tym płytko unaczyniona skóra, jednak na worki i zasinienia pod oczami często pracujemy same. Do zastoju limfy, skutkującego pojawieniem się właśnie tego typu objawów, można doprowadzić własnymi działaniami, np. pracując po kilkanaście godzin na dobę, spędzając długie godziny przed monitorem komputera, a także stawiając na niezdrowe, wysoko przetworzone jedzenie. Oczywiście taki defekt kosmetyczny, jak worki pod oczami, to nie koniec świata, o czym przekonały się już setki kobiet, które skorzystały z usług Kliniki Szykowne Polki w Wałbrzychu. A zatem jakie są najbardziej skuteczne zabiegi na worki pod oczami?

Worki pod oczami – zabiegi profesjonalne

Problem estetyczny, jakim są worki i zasinienia pod oczami, możemy zwalczyć na co najmniej kilka sposobów. Chcąc zniwelować cienie i inne tego typu niedoskonałości, warto wypróbować specjalistyczne zabiegi na worki pod oczami o różnym stopniu inwazyjności, a zatem przeznaczone dla różnych grup osób. Najdelikatniejsze zabiegi na worki pod oczami to po prostu masaże limfatyczne okolic oczu, które poprawiają mikrokrążenie oraz redukują obrzęki. Do procedur nieco bardziej inwazyjnych należą z kolei takie zabiegi na worki pod oczami, jak mezoterapia igłowa oraz karboksyterapia. W pierwszym przypadku w głąb skóry pacjentki podawane są aminokwasy i witaminy, a w drugim – dwutlenek węgla jako substancja medyczna. W efekcie uzyskujemy przyspieszenie mikrokrążenia, dzięki czemu skóra zostaje rozświetlona, rozjaśniona i lepiej napięta, a jej kondycja wyraźnie się poprawia. Inne możliwości to również ICCONE – lifting bez skalpela czy też tzw. wampirzy lifting osoczem bogatopłytkowym albo innowacyjny zabieg Venus Legacy™.

Worki pod oczami – zabiegi domowe

Istnieją również pewne domowe zabiegi na worki pod oczami, które możemy stosować wspomagająco przy specjalistycznych, profesjonalnych procedurach kosmetycznych. Stosunkowo wysoką skuteczność wykazuje np. dodanie do codziennej diety produktów o działaniu pobudzającym metabolizm komórkowy, takich, jak imbir czy kurkuma, a dodatkowo – zielonej herbaty oraz cytrusów. Warto też odpowiednio dobrać krem pod oczy; w jego składzie nie powinno zabraknąć takich składników aktywnych, jak witaminy C, K oraz retinol, a ponadto – wyciągu z miłorzębu japońskiego bądź arniki. Zastanawiając się nad tym, jak zlikwidować worki pod oczami, można również zdecydować się na stare dobre kompresy na oczy – zarówno w formie tradycyjnej, jak i maseczek oraz żelowych płatków bądź okularów.