Redukcja rozstępów — najlepsze zabiegi

Rozstępy pojawiające się w różnych miejscach ciała to częsty defekt kosmetyczny, a przy tym sekret skrzętnie ukrywany przez większość osób, które zostały nim dotknięte. Równocześnie jest to problem bardzo powszechny i demokratyczny, z którym zmaga się bardzo wielu ludzi, niezależnie od płci. Mężczyźni często mają rozstępy na ramionach, co ma związek m.in. z szybkim przyrostem masy mięśniowej, budowanej w krótkim czasie; ich pojawienie się może również wiązać się po prostu z tyciem, i powstawać na obszarach ciała nim dotkniętych. Inne miejsca narażone na pojawienie się rozstępów w związku z przybieraniem na wadze to oczywiście brzuch (często cierpią na nie kobiety w zaawansowanej ciąży), ale także wewnętrzna strona ud, górna część łydek, pod kolanami, a także powierzchnia bezpośrednio nad pośladkami.

Walka z rozstępami – najskuteczniejsze metody i zabiegi

Efektywna redukcja rozstępów Wałbrzych w Klinice Szykowne Polki ma kilka podstawowych form. Możemy zdecydować się np. na laserową redukcję rozstępów – przy użyciu najbardziej zaawansowanego technologicznie lasera na świecie Fotona Spectro SP. To procedura, która sprawdza się w przypadku rozstępów na pośladkach, udach, plecach, łydkach oraz ramionach, a także w razie blizn o bardzo różnorodnej genezie powstania. Kolejna propozycja to tzw. wampirzy lifting, który w bogatym spectrum oszałamiająco skutecznego działania ma również niwelowanie rozstępów. Taki efekt pozwala osiągnąć osocze bogatopłytkowe pozyskiwane od danego, zainteresowanego jego uzyskaniem pacjenta; jego zastosowanie prowadzi m.in. do wzrostu syntezy kolagenu, regeneracji tkanek oraz przywrócenia młodości komórkom. Sukcesy w walce z rozstępami możliwe są również dzięki wykorzystaniu takich procedur, jak terapia kolagenowa NITHYA, zapewniająca spektakularne efekty regeneracji i odmłodzenia skóry już po jednym zabiegu, a także stymulujący naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, w tym indukcję kolagenu, DERMAPEN.

Redukcja rozstępów – najlepiej zapobiegać

Ponieważ walka z rozstępami często stanowi nie lada wyzwanie, zdecydowanie najrozsądniej jest zapobiegać ich powstawaniu. W przypadku rozstępów bardzo ważna jest profilaktyka, na którą składa się m.in. unikanie skoków wagi – szybkiego tycia i ekspresowego chudnięcia – np. w okresie dojrzewania. W narażone na pojawienie się rozstępów obszary warto też wklepywać odpowiednie kosmetyki nawilżające i uelastyczniające skórę, które mogą ich wystąpieniu zapobiec albo przynajmniej ograniczyć skalę zniszczeń skóry, którymi rozstępy w istocie są.