Fibryna bogatopłytkowa

AUTOLOGICZNA FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura fibryny, w której skoncentrowane są płytki krwi. I-PRF pozyskiwana jest z krwi własnej pacjenta. Stymuluje szybszą regenerację i gojenie się tkanek.

DZIAŁANIE:

Fibryna bogatopłytkowa to osocze wzbogacone o niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu.

Komórki macierzyste zawarte w fibrynie wykazują właściwości stymulujące procesy naprawy tkanek oraz procesy regeneracji.

ZASTOSOWANIE:

-profilaktyka starzenia się skóry

-rewitalizacja skóry z oznakami starzenia (drobne i głębokie zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra zmniejszona gęstość skóry)

-rewitalizacja skóry o niejednolitym kolorze i pozbawionej blasku

-nawilżenie skóry i poprawa jej napięcia

-rewitalizacja skóry zmęczonej i wiotkiej

-poprawa ukrwienia skóry

– łysienie typu męskiego

REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW:

Zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach co 4–6 tygodni. Liczbę i częstotliwość zabiegów ustalana jest w zależności od rodzaju problemu oraz potrzeb i oczekiwań pacjenta. Po wykonaniu serii zabiegów uzyskuje się wypełnienie drobnych zmarszczek, poprawę napięcia, zwiększenie elastyczności i gęstości skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i ćwiczeń (np. siłownia, fitness, bieganie itp.) oraz przegrzania ciała (sauna, solarium, promieniowanie słoneczne).

Przez 7 dni nie korzystać z peelingów i innych metod złuszczania skóry.

PRZECIWWSKAZANIA:

-choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu niestabilność hemodynamiczna, posocznica

-nowotwory

-przewlekłe schorzenia wątroby

-zakażenia ostre i przewlekłe

-ciąża i laktacja

-leczenie antykoagulantami

-stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Zabieg z fibryną bogatopłytkową jest szczególnie polecany alergikom i osobom, które cenią naturalne metody mające na celu regenerację i odżywienie skóry. Nie wywołuje skutków ubocznych czy powikłań.

Fibryna bogatopłytkowa – naturalna metoda rewitalizacji skóry

Fibryna bogatopłytkowa jest preparatem wyizolowanym z niewielkiej ilości (około 10 ml) krwi pacjenta. Po jej odwirowaniu uzyskuje się koncentrat zawierający płytki krwi, komórki macierzyste, leukocyty. Dzięki takiemu składowi zaaplikowana miejscowo fibryna bogatopłytkowa inicjuje naturalne procesy regeneracji tkanek.

Czemu służą zabiegi fibryną bogatopłytkową?

Klinika Szykowne Polki w Wałbrzychu specjalizuje się w zabiegach z użyciem fibryny bogatopłytkowej, ponieważ to niezwykle skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna metoda odmładzania skóry. Fakt ten potwierdzony został wieloma badaniami. Fibryna bogatopłytkowa pozwala na wypełnienie zmarszczek, zredukowanie blizn. Ma także wiele innych, cennych zastosowań. Służy rewitalizacji suchej, wiotkiej, pozbawionej blasku cery. Wspomaga leczenie łysienia androgenowego oraz trudno gojących się ran.

Na czym polega terapia fibryną bogatopłytkową?

W klinice w Wałbrzychu fibrynę bogatopłytkową aplikuje się metodą mezoterapii igłowej. Preparat podawany jest w znieczuleniu miejscowym w te rejony skóry pacjenta, które wymagają rewitalizacji. W tkankach fibryna koaguluje, tworząc strukturę, która wypełnia powstałe uszkodzenia czy ubytki. Efekty tego procesu naturalnej odnowy stają się widoczne już po dwóch tygodniach. Dla uzyskania najlepszego wyniku zaleca się wykonanie serii zabiegów w około miesięcznych odstępach.

Dlaczego zabieg fibryną bogatopłytkową jest bezpieczny?

Zabiegi fibryną bogatopłytkową bazują na fizjologicznych czynnikach wzrostu. Co więcej, wykorzystywany jest do nich preparat z krwi własnej pacjenta, co wyklucza ryzyko reakcji alergicznej. Zabiegi nie powodują efektów ubocznych, które utrudniałyby powrót do normalnej aktywności. Należy jedynie przez kilka dni unikać wysiłku fizycznego i nie narażać skóry na przegrzanie. Istnieje niewiele przeciwwskazań do stosowania tej innowacyjnej metody rewitalizacji skóry. Należą do nich choroby krwi, nowotwory, infekcje, przewlekłe schorzenia wątroby, leczenie antykoagulantami, stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Zapisz się do Newslettera​

© 2022 Klinika Szykowne Polki • Wszystkie prawa zastrzeżone.