Pielęgnacja skóry zimą

Często można spotkać się z tezą, że o skórę trzeba dbać głównie latem, kiedy to – osłonięta niewielką ilością odzieży – jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy wiatr. Wbrew pozorom dla cery czy dłoni równie niekorzystny może być czas zimowych mrozów. Słońce zimą potrafi być bardziej zdradliwe niż latem. Zimny wiatr i mróz mogą podrażniać skórę i pozbawiać ją naturalnej wilgoci. Dodatkowo negatywny wpływ na nią mają gwałtowne zmiany temperatury, na jakie narażeni jesteśmy wychodząc na dwór z ciepłych pomieszczeń (i odwrotnie). Nie służy nam także suche powietrze w ogrzewanych wnętrzach. Jak pielęgnować cerę zimą? Nie tylko dbać o odpowiednie nawilżenie i nawodnienie, lecz także chronić się przed ekstremalnymi warunkami. W sukurs naszym problemom przychodzi też medycyna estetyczna. Zabiegi dostępne w naszej ofercie z pewnością pozwolą zachować młody i zdrowy wygląd skóry na dłużej. Dzięki nim możliwe będzie także pozbycie się problemów, które spędzały nam sen z powiek przez lata. Do zabiegów, które mogą znacznie poprawić wygląd cery należy m.in. usuwanie blizn laserem.

Kosmetyki do zimowej pielęgnacji cery

Zimą powinniśmy zatroszczyć się przede wszystkim o odpowiednią ochronę i nawilżenie skóry twarzy, ponieważ to ona najczęściej narażona jest na działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, uboga jest w tkankę tłuszczową, która inne partie ciała skutecznie chroni przed zimnem. Podstawą pielęgnacji cery zimą jest stosowanie półtłustych (przy cerze tłustej i mieszanej) lub tłustych (przy cerze suchej) kremów przed wyjściem z domu. Należy zwrócić uwagę, czy kosmetyki te zawierają filtr UV, ponieważ ochroni on nas przed szkodliwym promieniowaniem w słoneczne dni. Po powrocie do domu z kolei musimy zadbać o utrzymanie w skórze odpowiedniej ilości wody. Na noc trzeba stosować kremy nawilżające. Jednocześnie powinniśmy unikać kosmetyków, które wysuszają cerę, zwłaszcza mydła i toników na bazie alkoholu. Przed nałożeniem kremu najlepiej jest przemyć twarz mleczkiem kosmetycznym lub delikatnym żelem.

Zima – idealny czas na zabiegi medycyny estetycznej

Zima to dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Jeśli od dawna rozważamy mikrodermabrazję czy laserowe usuwanie blizn, to właśnie w okresie zimowych miesięcy najłatwiej będzie nam przestrzegać zaleceń dotyczących postępowania po zabiegu. Po zastosowaniu takich procedur medycznych bezwzględnie nie można eksponować ciała na promieniowanie słoneczne czy zażywać kąpieli w zbiornikach o wątpliwej czystości. Dlatego o przygotowaniu skóry do lata warto pomyśleć wówczas, gdy za oknem jest mróz. Polecane w tym okresie zabiegi pielęgnacyjne to złuszczanie skóry kwasami, usuwanie zmarszczek, ujędrnianie z wykorzystaniem laseroterapii czy osocza bogatpłytkowego. Gabinet kosmetyczny mogą także odwiedzić osoby chcące pozbyć się zmian trądzikowych, przebarwień albo nieestetycznych blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *