Zabiegi SPA – regeneracja dla ciała i ducha

Zabiegi SPA stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Oferowane są zarówno w specjalnie przeznaczonych do tego celu obiektach, jak i w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych. Zainteresowanie nimi rośnie ze względu na fakt, że obecnie dużą wagę przykłada się do pielęgnacji ciała, a uroda i – niezależnie od metryki – młody wygląd stały się niemal synonimami życiowego powodzenia. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie zapracowanych Polaków na solidny relaks. Odprężające zabiegi na ciało są idealnym sposobem na odpoczynek dla ducha. W zależności od potrzeb klienci mogą wybrać jeden z kilku rodzajów ośrodków SPA.

Medical SPA

W SPA o takim profilu skorzystać można przede wszystkim z rozmaitych zabiegów na ciało, których celem jest poprawa zdrowia i urody. Oferowane masaże czy kąpiele służą tu przede wszystkim rehabilitacji (np. po kontuzjach czy zabiegach operacyjnych). SPA łączy w sobie także cechy kliniki medycyny estetycznej. Podczas pobytu klienci mogą odmłodzić wygląd skóry czy wymodelować sylwetkę. Cały czas pozostają pod opieką lekarzy.

Wellness i SPA

Tego typu ośrodki zwykle kojarzą się z luksusem i najwyższym standardem usług. Klienci mają zapewnioną bazę noclegową i szereg zabiegów SPA, które posłużyć mają głównie równowadze ducha i ciała. Masaż, kąpiele czy wizyty w łaźniach mają wywołać dobre samopoczucie psychiczne, o które często tak trudno przy zawrotnym tempie życia i codziennych powodach do stresu.

Destination SPA

Przewodnim motywem pobytu w takich ośrodkach jest odnowa biologiczna w oparciu o wybrany przez klienta program. Podczas turnusu można rzuci

palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów albo oczyścić organizm z toksyn. Regeneracja ciała odbywa się z korzyścią dla ducha. Dłuższy pobyt w ośrodku SPA pozwala skutecznie odpocząć od pracy czy miejskiego zgiełku, w którym żyje się na co dzień.

Resort SPA

Takie miejsca służą przede wszystkim regeneracji ducha, choć dla klientów dostępne są oczywiście liczne zabiegi na ciało. Masaż czy nieinwazyjny lifting twarzy to jednak tylko niektóre spośród licznych atrakcji. Goście Resort SPA mogą skorzystać z szerokiej oferty wypoczynkowej – wziąć udział w rozgrywkach sportowych, pojeździć konno lub na nartach, itd. Ośrodki oferują zwykle atrakcje dla całych rodzin.

Day SPA

Ośrodki Day SPA najczęściej znajdują się w miastach i od pozostałych różnią się głównie tym, że nie posiadają bazy noclegowej. Podczas kilkugodzinnego pobytu można wykonać rozmaite zabiegi na ciało, które służą odnowie biologicznej czy poprawie wyglądu, a przy okazji doskonałemu relaksowi. Z takich usług chętnie korzystają osoby, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *