Jak dbać o skórę pod oczami?

Worki pod oczami to często codzienność osób, które są przemęczone lub mają niewłaściwą dietę. Z kolei drobne zmarszczki pod oczami to zwykle najwcześniejsze objawy starzenia się. Tymczasem twarz jest naszą najważniejszą wizytówką. Niemal każdej osobie zależy na tym, by skóra wokół oczu prezentowała się nienagannie. Musimy pamiętać, że to jedna z najwrażliwszych partii naszej cery, wymagająca szczególnej pielęgnacji. Jej podstawą jest stosowanie na co dzień odpowiednio dobranych kosmetyków. Warto też co jakiś czas odwiedzić klinikę medycyny estetycznej i zafundować sobie zabieg, który zrewitalizuje skórę, dodając spojrzeniu blasku. Jak zlikwidować worki pod oczami czy nieestetyczne zmarszczki?

Laser frakcyjny na twarz

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na zmarszczki, blizny i inne niedoskonałości cery jest laser frakcyjny. Zabieg na twarz stymuluje skórę do naturalnej odnowy, w efekcie której poprawia się jej napięcie, fakturę i koloryt. Laser frakcyjny to urządzenie szeroko stosowane w medycynie estetycznej. Stanowi nowoczesną metodę odmładzania bez konieczności długiej rekonwalescencji, jaka niezbędna jest po zabiegach chirurgicznych. Urządzenie emituje promieniowanie, na skutek którego w skórze powstają kontrolowane mikrouszkodzenia. Aktywowane zostają procesy gojenia i syntezy kolagenu, dzięki czemu cera odnawia się, wygładza, ujędrnia. Wykorzystując laser frakcyjny na twarz można zredukować obrzęki i zmarszczki pod oczami.

Zabieg infuzji tlenowej

Inną nieinwazyjną metodą odmładzania skóry, która pozwala zlikwidować worki pod oczami czy wygładzić pojawiające się wokół nich zmarszczki, jest infuzja tlenowa. Opiera się ona o technologię wtłaczania sprężonego tlenu, z użyciem której można wprowadzić w skórę skoncentrowane składniki odżywcze w postaci specjalnego serum. Efekty liftingu są widoczne już po pierwszym zabiegu. Cera staje się wyraźnie jędrniejsza, wygładzona, nawilżona, bardziej promienna.

Lifting osoczem bogatopłytkowym

Kolejnym sposobem na pielęgnację skóry pod oczami są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czyli preparatu wyizolowanego z krwi własnej pacjenta, złożonego głównie z płytek krwi. Trombocyty zawierają czynniki wzrostu o ogromnym potencjale regeneracyjnym. Stymulują mitozę komórek, syntezę kolagenu, rozrost naczyń krwionośnych. Osocze bogatopłytkowe zaaplikowane drogą iniekcji przyczynia się zatem do intensywnej regeneracji skóry, skutkiem czego wypełniają się zmarszczki pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *